Język: pl  en  de  ru

Informacje dla architektów

Witamy na naszej stronie www. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą gotowych zestawów zabawowych oraz systemu modułowego firmy Ringpol. Nasza strona jest w stanie ciągłego rozwoju, dlatego w razie braku karty technicznej lub pliku dwg do pobrania prosimy o kontakt z naszymi projektantami (projektanci@ringpol.pl), którzy dodają coraz to nowsze urządzenia. Chętnie i możliwie szybko pomożemy także w tworzeniu fotoprezentacji (renderów) placów zabaw zbudowanych z naszych elementów.
 
W zakładce system modularny znajdziecie Państwo opis naszego systemu oraz zasady doboru modułów.
 
System powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie projektantów placów zabaw, którzy realizując w ramach rządowego programu Radosna Szkoła projekty, niejednokrotnie, mają do dyspozycji teren przeznaczony do zagospodarowania o ograniczonej powierzchni. Często teren usiany jest wieloma pułapkami w postaci ukrytych instalacji, które wychodzą na jaw dopiero w fazie projektowania na aktualnych podkładach mapowych. Wówczas projektanci są zmuszeni do przestawiania gotowych zestawów zabawowych, zmian rozmieszczenia elementów, a to rodzi obawę o zachowanie zgodności z certyfikatem wydanym na dany zestaw.
 
Takich problemów unikniemy i pogodzimy często sprzeczne wymagania inwestorów, którzy nie mając wiedzy na temat tzw. minimalnych powierzchni wolnych i bezpiecznych wymaganych przez dany zestaw składają zamówienia kłopotliwe do realizacji na zadanych powierzchniach.
 
Nasze moduły (przy zachowaniu pewnych zasad opisanych w karcie technicznej) projektant może układać jak puzzle bez obawy o zachowanie certyfikatu, a podpowiedzi z instrukcji montażu ustrzegą od błędów typu umieszczania zjeżdżalni skierowanej na południe (bo zestawu czasami nie dało się inaczej zorientować).
 
Taki wstępny plan powinien zweryfikować nasz architekt (nie wszystkie opcje połączeń modułów są możliwe do realizacji).Copyright © 2011 Ringpol Waldemar Kubiak - Bezpieczne Place zabaw - Radosna Szkoła
grafika: wiktorkolodziej.pl    realizacja strony www - wajcowicz.pl