Język: pl  en  de  ru

Materiały i opcje wykończenia

Podstawowym materiałem konstrukcyjnym dla elementów systemu (placów zabaw) jest drewno iglaste. Detale drewniane, po obróbce są poddawane impregnacji środkami zapobiegającymi gniciu i łatwopalności. Firma Ringpol proponuje jako opcję zabezpieczenia słupów i innych elementów opracowaną przez siebie technologię natrysku powierzchni drewnianych granulatem gumowym TPV. Wszystkie ww. środki posiadają „ocenę higieniczną”.

Tak wygladają nasze słupy pokryte natryskiem Flexicoat:

słup pokryty natryskiem poliuretanowym        słup pokryty natryskiem poliuretanowym

Natrysk poliuretanowy „FLEXICOAT” to chronione patentem nowatorskie zastosowanie mieszanki gumowo-poliuretanowej, natryskiwanej na drewniane elementy urządzeń zabawowych oraz drewniane elementy konstrukcyjne i wykończeniowe, wykorzystywane w budownictwie. Zastosowanie „FLEXICOAT” zapewnia drewnu długotrwałą odporność na działanie warunków atmosferycznych, zabezpiecza drewno przed starzeniem, powstawaniem głębokich pęknięć i odłupywaniem się drzazg, zwiększając tym samym bezpieczeństwo użytkowników. Ponadto powłoka poliuretanowa sprawia, że drewniane elementy są przyjemne w dotyku, a gotowy wyrób cechuje się długotrwałą estetyką.
Zastosowanie:

  • na słupach z drewna klejonego, będących elementem nośnym urządzeń zabawowych,
  • inne elementy konstrukcyjne i wykończeniowe z drewna klejonego.

Zalety:

  • Dodatkowo chroni drewno przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych;
  • Zabezpiecza drewno przed powstawaniem głębokich pęknięć i odłupywaniem się drzazg;
  • Nadaje elementom atrakcyjny i niepowtarzalny charakter;
  • Zabezpiecza drewno przed starzeniem,
  • Zastosowany na platformach i trapach zapewnia antypoślizgowość nawet podczas deszczu. 

Mocowanie słupów i bali w ziemi jest dokonywane za pomocą kotew stalowych do betonowego fundamentu. Elementy łączne czyli: kotwy, śruby, złącza kontowe, wkręty, łańcuchy są zabezpieczone przed korozją powłokami galwanicznymi lub wykonane ze stali nierdzewnej. Elementy wykonane z tworzyw sztucznych są wykonane z materiałów o znanych właściwościach mechanicznych i termicznych (materiały z grupy poliolefin - polietylen w odmianach HDPE lub LLDPE). Są to głównie osłony, barierki, zaślepki, korki i liny.

Kluczowe urządzenia systemu odgrywające rolę w funkcjonalności i bezpieczeństwie zostały sprawdzone analitycznie zgodnie z obowiązującymi normami.

 
Copyright © 2011 Ringpol Waldemar Kubiak - Bezpieczne Place zabaw - Radosna Szkoła
grafika: wiktorkolodziej.pl    realizacja strony www - wajcowicz.pl